Téma: Zajimavosti

Podle me je to nevyhnutelny, nicmene verim ze krypto je tu prave proto aby tohle cely obeslo. Teda ne krypto, ale bitcoin.

Takova story z jedny banky. Na bankere je usita bouda, takze byl odejit. Nasral se a sel do jiny banky kam pretahuje s sebou portfolio miliardaru. Z 40 klientu projdou compliance 2.

Nejvetsi klient, nejakej Rusak, neprojde kvuli tomu, ze compliance vygugluje ze jedna z jeho tezarskych firem mela kdysi davno pruser, kdz jim neco bouchlo, neco nekde vyteklo. Odskodneni bylo zaplaceno, zadny problem neni, nicmene ucet mu kvuli tomu neotevrou. (Pozdeji opraveno ze ano, pokud investuje castku Y).

Tak daleko uz se veci maji ted.

Nicmene identifikovat sam sebe jako gaye snad neni takovy problem. Kdyz vidim co se vyskutuje za zensky, se myslim chlapi nejen budou jako teply identifikovat, ale budou se jima natvrdo stavat (nakonec ta vlna gaystvi je kontra-reakci na ty dominantni baby/matky). Takze az zavedou pletysmografii jako dukaz sexualni mensiny, tak budem stejne porad jeste v pohode.
    Gambling feels like endless ejaculation

Citace Původně odeslal Orbital Zobrazit příspěvek
    Nejvetsi klient, nejakej Rusak, neprojde kvuli tomu, ze compliance vygugluje ze jedna z jeho tezarskych firem mela kdysi davno pruser, kdz jim neco bouchlo, neco nekde vyteklo. Odskodneni bylo zaplaceno, zadny problem neni, nicmene ucet mu kvuli tomu neotevrou. (Pozdeji opraveno ze ano, pokud investuje castku Y).

Tak daleko uz se veci maji ted.
    Mozna je v tomhle kontextu jeste dobry, ze pro ne neznamenal cervenou kontrolku tezarskej byznys jako takovej, ale "az" ten davnej pruser.

A mozna bude spis nez identifikace jako gay lepsi prokazovat se jako nebinarni - jednak gaystvi uz je moc mainstream, jednak prihlasit se definitivne k jedny verzi sexuality je na postmoderni dobu malo tekuty ,) Takova prava mira hipsteriny.

Tak ono to je o tom tezarskym byznysu. Banking ESG. Ten pruser by prave mohl upozornit media (nebo nevim jak to rict presne - woke sebranku ktery se to vymklo z rukou) ze ta banka neni dostatecne zelena. Proste se pomeruje R/R zelenost vs zisk.

Ideologie, co se vymkla. Coz je asi prave ta ideologie. Fraktal co se nabaluje sam na sebe. Neudela s tim nikdo nic, ani ten co tu frasku vidi, coz je jiz vetsina. Naopak. Prave ty lidi co vidi tu ideologii k ni sami prispeji nevedome. Mame v sobe nejaky zvlastni mista, co pripominaji toto: https://en.wikipedia.org/wiki/Dancing_mania

Jeste kdyz odbocim ohledne pozemku v prirode jeden real case: lidi chteji do prirody a zaplatit si za to ze maji pozemek v nedotceny prirode. Fajn. By si clovek myslel cim dal je od lidi, tim bude drazsi protoze logicky jde o tu prirodu. Ale ne. Lidi chteji pozemek v prirode, ale i v ty prirode tam kde uz jso jiny lidi jdou pozemky nahoru, prave proto ze jsou tam jiny lidi. Nejde o infrastrukturu. Misto o jakym mluvim ji proste nema tam i tam. Jde proste jen o to, ze lidi si v ty "Prirode" priplaci za to aby tam nebyli sami. A neni to o trochu nebo o hodne. Ted jsem narazil na rozdil o dva rady, tj temer 100x.

Co tim chci rict je to, ze je uplne jedno jak moc silena kravina se vymysli. Naopak cim vetsi kravina, tim vic se to nejak zareje do palic. A tim vic ma sanci to pusobit.

Puvodne mi POW coin prisel v nevyhode prti POS. Ale ted uz jakoby to byla snad i vyhoda. Ze to aspon na necem stoji.

Žižek konecne prestal mlcet na tema BTC.

Here we should avoid both extremes: neither praising Bitcoin or NFT as offering us new freedom, nor dismissing them as the latest speculative capitalist madness.

...
    The key Hegelian insight here – just as in the case of bitcoin – is that, although Bitcoin and NFT appear as an anomaly, as a pathological deviation of the ‘normal’ functioning of money and commodities, the two effectively actualize a potentiality that is already contained in the very notion of commodity and money.

https://www.rt.com/op-ed/545405-bitc...gital-control/

No, ten rozpor, co zminuje, je podle me argument pro to, aby to ve spolecnosti skutecne fungovalo. Spolecnost si potrebuje hrat na konzistenci, logiku a poradek; ale ve skutecnosti potrebuje to zmitani se v rozporu. Dokonce i ta predchozi moje veta je rozpor.

Ale jde jen o zdanlivy rozpor. Kdyby tyto nekonzistence neexistovaly, cely nas svet by patrne neexistoval. Existoval by jen buh a bylo by hotovo. Lidi i cely vesmir se musi neustale zajimat o picoviny a resit nesmysly. Protoze to je existence sama o sobe.

Bitcoin nebo nejaky decentralizovany krytpo povede (spolu s AI) k mnohem hlubsi a propracovanejsi a patrne i stastnejsi (mereno zashitky a levely endorfinu [dokud nedojdou a neprejde se k rychle eutanazii]) realite. V tomto jen navaze na civilizacni trend probihajici od dob, co se lidi zacli stehovat do mest.

Nicmene si i dokazu predstavit, ze krypto(meny) maji potencial i byt krome zkazy i zachranou lidstvi. To, co je v cypherpunk manifesto, platit neprestava. Prestoze to vetsina lidi nevyuzije a nepouzije, prestoze jejich bitcoiny budou vzdy v custodial reseni a i kdyz nebudou, tak nebudou pouzity k hledani efemerni a neexistujici osobni svobody (coz je prave ta jedina svoboda mam ten dojem). Tak ten potencial tu je. Vzpoura je mozna (na individualni urovni) a skrz ni je mozne citit zablesky neceho bozskeho. A to je to maximum lidsky existence.

Technologie vzdy toto umzonovala a zaroven umoznovala represi. Takze vubec nic noveho.

Ani nenapisu nic noveho v tom, ze zajimat se o krypto ma smysl ne proto, ze je to neco noveho, ale protoze je to prave neco stareho. Az odvekeho a archetypalniho. Co se bude vzdycky vracet.

------------------------------------------

There’s a similarity between this and how stocks are priced: if more people want to buy than sell, prices will likely go up, whereas when there are more sellers, the price usually falls. However, one difference is that – at least, in principle – the value of stocks is not purely self-referential, it refers to investments that are expected to generate profit from ‘real’ production.
    V tomto Zizek nema pravdu, ale tusi to, protoze pise "at least, in principle".

Akcie uz davno maji v sobe asi tolik fundamentalni intrinsic value, asi jako ji v sobe ma NFT Mona Lisy. Psal o tom Hayes v tom clanku co sem se postoval onehdy.

Psal jsem o tom ten clanek o shitcoinizaci ekonomiky. Nebude patrne nikdy dokoncen, protoze, kdyz se na to podivam fakt z dalky, tak je lepsi delat dokoliv jineho od lizani zmrzliny po uceni se s bagrem (koupil jsem si zatim bagr misto traktoru).

Akcie uz jsou oddelene od hodnoty uplne stejne jako NFT. Virtualni svet, ktery byl doposud spojen s realnym, se odpojuje a stava se skutecne virtualnim a lidem to zatim nevadi nebo spis prestavaji vnimat kvuli virtualni zabave to, ze jim to vadi. Je to digitalni fetactvi postaveny na inflaci digitalniho fiatu.

Da se to popsat i tak, ze se zamenuje symbolicke s realnym. Coz je priznak psychicke choroby na individualni urovni. Postihuje ale celou spolecnost. Coz stavi na hlavu Laingovu definici silenstvi, ktera je zalozena na konsenzu. Silenec je ten, kdo se odlisuje od vetsiny, protoze u vetsiny se predpoklada ze stoji fundamentalne nohama na zemi. Ale zjevne docela dosta casu v historii a mj. i prave ted proste vetsina lidi a tim padem i spolecnost nohama na zemi nestoji. Definice silenstvi proste nemuze byt jen relativni; neda se predpokladat, ze vetsina se nemyli.

Zaroven definici ne-silenstvi nelze postavit na necem takovem jako "skutecne vidi boha". To je jen dalsi silenstvi na druhou.

Proto mi vychazi jako vychodisko v dobach temna samota, ktera je takovym restartem a nacitanim z BIOSu, kde v ROM jsou ulozene archetypy.

vybiral jsem ted dost z bitfinexu, platba do 15 min, vetsi castky, takze jsou furt ok (asi by se rozkriklo kdyby ne, ale kdovi)
    ale jeden znamej mel problem, poslal tam LTC na novy ucet v hodnote asi 15 BTC, menil na BTC a platit nechteli

Citace Původně odeslal Orbital Zobrazit příspěvek
    No, ten rozpor, co zminuje, je podle me argument pro to, aby to ve spolecnosti skutecne fungovalo. Spolecnost si potrebuje hrat na konzistenci, logiku a poradek; ale ve skutecnosti potrebuje to zmitani se v rozporu. Dokonce i ta predchozi moje veta je rozpor.

Ale jde jen o zdanlivy rozpor. Kdyby tyto nekonzistence neexistovaly, cely nas svet by patrne neexistoval. Existoval by jen buh a bylo by hotovo. Lidi i cely vesmir se musi neustale zajimat o picoviny a resit nesmysly. Protoze to je existence sama o sobe. (...)
    Diky za prispevek sem, v chatu by zapad Kvuli trendu ve virtualnim svete btw doufam, ze se kolem krypta prestane pouzivat synonymum „virtualni meny“, zacina to byt trochu dehonestujci. Nedavno jsem vylez z ARO tesne před selhanim organu, takze i ta druha cast se mnou dost rezonuje (presto/proto navazu mozna spis volne). K první není moc co dodat. Nedavno jsem jinak vylezl z ARO tesne pred selhanim organu, nemam to uplne zpracovany, i tak se snad da o „setkani“ s Bohem mluvit. Klidne i trochu oklikou pres Zizeka a jeho treti pilulku* (btw v tom novym Matrixu jsou myslim na vyber zase jen dve pilulky...).

Kdyz jsem mel sny-halucinace, ze uz mi pred pokoj vezou rakev a vsichni se se mnou loucej, nejak jsem se jeste zvladnul nasrat (nebo si to aspon myslet), ze to je predcasny, co blbnou, neni konec, i kdyz jsem citil, ze telo uz to o moc dyl neda. Vzpomnel si pri tom bizarne i na finale ELH v Pardubicich 2003, kdy deset minut pred koncem uz nesli slavistum pohar a Pardubice zapas jeste otocily. Hraci pak priznali, ze je ta scena s poharem namotivovala.. Popkulturni-popsportovni motiv (krome touhy neopustit rodinu a spousty dalsich vyjevu, of course) zjevenej jeste v ramci jakyhosi fantazijniho stavu vedomi, ale jsem presvedcen, ze od nej se to zacalo lamat. Nedokazu urcit, kdy tyhle vidiny prisly (v umelym spanku po tom, co zabraly leky? Nebo az nekdy po probuzeni?), se stavem fyzickyho tela (realna) bych je ale neoddeloval a prave v tomhle vzajemnem tanci bych hledal predivo Boha. Trend je ale ze vseho delat spis imaginarno, coz je ponekud jednorozmerny (autor Jednorozmerneho člověka by jiste doporucil precist tuhle aktualni esej https://www.newstatesman.com/world/2...nformity-rules )

* "pill which would enable me to perceive not the reality behind the illusion, but reality in illusion itself. (…) Our fundamental delusion today is not believing in what is only a fiction, to take fictions too seriously – on the contrary, it is not taking fictions seriously enough.”

Se priznam, ze uz jsem teda nevedel, jestli ten tvuj post pisu ja nebo kdo. Zvlast kdyz ja na ARU videl urobora (co mas v avataru). Nakonec muj zasadni sekundarni problem a duvod proc jsem tam lezel, bylo primo to multiorganovy selhani, ktery jsem taky nejak rozchodil. V poslednich tydnech je mi obzvlast blbe, od ty treti davky. Ale cim to je opravdu nevim.

Ono i kdybys umrel, tak jak rekl muj bratranec "smrti tenhle pruser nekonci". Zivot neni tak dulezitej. Dulezity ani neni tak moc, co tady clovek udela. Je dulezity jak moc se clovek umi priblizit bohu a jak moc si troufne se ho i vzdat, aby s o to vetsi razanci k nemu zase prisel (takto chapu tu ateistickou epizodu momentalni v dejinach). Hinduisti rikaji, ze dulezity je stav mysli v okamziku smrti. No to uz zni lepe.

Mysticky / psychedelicky zazitky proste nepopises. Imaginarno to neni. Z naseho sveta to ale taky neni. Dopady to realny ma, plus jeste clovek nejak citi, ze co se deje "tam" je dulezitejsi nez tady (coz je verim prilisna iluze a nebezpeci psychedelik). Je fajn ale, ze jsi ten svuj zazitek sdelil. Je to dalsi stripek do skladacky, osobne treba jen pro me, ze proste ty veci co vidim a citim, ktery jsou neustale bombardovany mainstream kulturou, proste nejsou picoviny. Jasne ze naprimo si na boha nikdo nesahne. Ale dostavat zpravy o nem z odlesku pomaha cloveku zustat na nejaky ceste, ktera sice neni jasny kam vede, ale velmi blizko na obou stranach kolem ni jsou jednoznacne propasti plny duchu.

K tem konformnim deckam:

Tohle se ke me pred casem dostalo. Muj predduchodcovsky banker z toho byl nadsen. Ja ne.

https://youtu.be/hFWGWl10vuQ

https://youtu.be/DisUb-W0rXs

To, ze na nekoho mladyho rve starej miliardar, ze se ma vzpamatovat a bejt rebel, je uplne sileny. To je tak pritazeny za vlasy, kdyz uz ty konformni lidi musi hrat roli rebelu. Ja si nemyslim, ze totiz to co se pise v clanku cos postnul, je pravda. Konkretne ze ty stary nonkonformisti si tu rebelii uchovali. To je nemozny (a jeste nemoznejsi, kdyz clovek zije v ty spolecnosti jako vypotek vsech ostatnich kolem sebe). Proste uz nemaji testosteron, nemaji libido a nemaji koule. To je normalni vyvoj jak chlap starne. Ten pruser je, ze ty mlady vychovany v dobe, kdy Fukuyama jeste kvetl, proste maji tohohle vseho jeste min nez ty stary, co logicky pred smrti o tyhle atributy musi prijit.

Psychosomatika je neskutecna vec. SLucuje dva svety, ktery clovek, co se nezblaznil, nejak v hlave oddeleny mit vzdy bude, ale ony proste oddeleny nejsou. Nemuzu spat. Nikde a vubec. Jediny kdy se vyspim je na zemi v horach "v nepohodli" na svym pozemku kde neni net. Den uplyne bez toho aby se cokoliv stalo a presto ma clovek pocit takovy naplnenosti z toho, ze si uvari na ohni a poseka trochu sipku jakozto plevele a odvali par balvanu z cesty. Nepovazuju se za zpatecnika, verim v technologie, ale objektivne, to co ted ty technologie prinesly nefunguje, narozdil od toho, kdyz si clovek namoci bolavy nohy do reky z ledovce. Technologie budou muset nejak prijmout tu archtypalni slozku a byt ji zkroceny. Pak to prestanou byt hipstersky nesmysly typu, ze si nekdo pichne pod kuzi chip, protoze je to cool a nic dal. Fuze archetypu a technologie, delana s rozmyslem, od skutecne vzdelanych lidi (aniz bych tusil co to vzdelani je), je budoucnost lidstva, pokud ma prezit. Je to opet ten rozpor, jako u psychosomatiky. Dialektice se proste nic nevyhne.

Doporucju k tematu Jaro, leto, podzim, zima a jaro. Ted se na to kouknu. Reziser mimochodem zarval na Covid.

Stránka 48 z 48 PrvníPrvní 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748

Pravidla přispívání