Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 16 až 19 z 19

Téma: Zdanění kurzových sázek

  1. #16
    Ne, ja se ptam zda jako nerezident muzu v Cesku sazet offshore. Odpovim si sam: nikdo to nevi a nikoho nic takovyho nenapadlo a radsi se v tom nikdo nebude pitvat, protoze kdyby explicitne rekli, ze ja muzu, tak pak muzete nejak i vy.

    Zaved bych proste trest smrti jako v Iranu a bylo by: https://iran-hrm.com/index.php/2020/...tion-on-earth/
    Gambling feels like endless ejaculation

  2. #17
    Takže myslíte, nepodat přiznání ohledně výher ze sázení je chyba a nemám to zkoušet.

  3. #18
    Myslis, ze nemas zkouset nepodat priznani, coz je chyba? Nejak se v tom ztracim.
    Gambling feels like endless ejaculation

  4. #19
    Zdr,

    závěry stran zisku z kurzového sázení jsou zde nejasné, proto si je dovolím stručně shrnout.

    Rezident = daňový rezident (domicil) v ČR je v 99% vázán na bydliště popřípadě středisko životních zájmů a nemá nic společného s občanstvím. Vyjma USA, kde občanství je stěžejním prvkem právního systému. Je-li někdo občan USA, platí v USA do smrti také daně => může mít dvojí rezidetnství z titulu bydliště a občanství.

    Daňové rezidetnství je primárně řešeno ve smlouvách o zamezení dvojího zdanění (SZDZ) a v návaznosti na tuzemský zákon o dani z příjmu.
    Orbital žijící v jistém jihoamerickém časoprostoru není daňový rezident ČR podle SZDZ mezi ČR a Brazílií (Smlouva 200/1991 b.), tj. v ZDP se považuje za nerezidenta § 2 odst. 3

    Výhry (=ZISK) z kurzového sázení jsou do 1 milionu Kč v kalendářním roce osvobozeny (§ 10/3/b ZDP). Při zisku nad 1 milion se daní celý zisk, nikoliv pouze část převyšující 1 mio. Ustanovení o výhrách a osvobození je daňově neutrální pro rezidenty i nerezidenty => tj. Orbitalovi výhry z kurzových sázek ze zdrojů v ČR nepřevyšující 1 mio jsou osvobozené.

    Pokud daňový nerezident přesáhne 1 Mio z výher, pak jsou to příjmy ze zdrojů v ČR (§ 22/1/8/g ZDP). Vzhledem k tomu, že takový zdroj příjmů není taxativně vymezen v § 36 aplikujícím srážkovou daň, podává v takovém případě klasické daňové přiznání.
    Vždy je nutné konfrontovat s příslušnou SZDZ pakliže existuje. V případě Brazílie není takový druh logicky explicitně vymezen v SZDZ a proto se aplikuje článek 22, tj. ČR má tyto příjmy/zisky právo zdanit, což je zcela v souladu s výše popsaným mechanismem.
    Na okraj daňový rezident by samozřejmě měl otestovat, zda by neměl výhry byť osvobozené v ČR zdanit ve svém státě rezidentsví podle tamních zákonů. V případě zaplacené daně nastupují metody (nejčastěji zápočet) eliminace dvojího zdanění v ČR a následně ve státě rezidentsví.

    Co se zákazu sázení pro čechy v zahraničí týče, nejsem si ničeho takového vědom. Zákon o hazardních hrách je zaměřen na provozovatele nikoliv sázející (viz také přestupky v § 122). Jako vždy jde o prachy zde v kombinaci s lobby českých sázkovek. Totiž stát chtěl daň z příjmu od sázkovek, u kterých hrají čeští rezidenti (včetně zde bydlící ch cizinců). Je to taková moderní službová provozovna zahraničního podnikatele v ČR. Babišovi rozhodně nešlo o omezení poskytovatelů sázek ale o prachy. No a lobby prosadilo takové zabetonování.
    Netvrdím, že se nemýlím. Zákon o hazardních hrách Pokud někdo toto dovozuje podle nějakého právního předpisu, nechť zanechá dojmologie a uvede konkrétní právní přdpis či rozsudek tuzemských soudů.

    Většinu osazenstva ale spíše zajímají zřejmě zisky z kurzového sázení v zahraničí.
    Na ty se aplikují standardní principy příjmů ze zdrojů v zahraničí, totiž není li upraveno jinak aplikují se běžná ustanovení. Z toho a např. z § 10/4 ZDP (výhry ze zahraničí v podobě tombol a loterií) lze dovodit, že se započítávají k výhrám od tuzemských sázkových kanceláří. V součtu se na ně aplikuje limit, resp. zdanění podle principů popsaných výše. Pro ty co jsou líní, do 1 milionu osvobozené nad 1 zdaňujeme vše.

    Zcela nad rámec, ale ať je to kompletní uvádím, že kurzové sázky lze provozovat také jako samostatnou výdělečnou činnost (=podníkání) pod § 7. V takovém případě se samozřejmě ztráty dají započítávat na budoucí zisky v následujích 5 letech. Zisk z takové aktivity pak podléha sociálnímu a zdravotnímu jako běžné podnikání.

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •  
Co se děje jinde - chcete sem taky RSS ?
-_-