Stránka 7 z 7 PrvníPrvní 1234567
Zobrazují se odpovědi 91 až 101 z 101

Téma: Knihy, které mohou nejen sázkaři něco přinést

Moormanova kniha pokeru - Chris Moorman a Byron Jacobs

knizka, ktera popisuje situace z ruznych druhu turnaje zahrane jednim hracem a komentovane/kritizovane druhym hracem - prave Chrisem Moormanem, jednim z top online-hracu. Predpoklada se znalost pravidel a idealne i problematika range, valuebetu, cteni hry atd....

za cca petikilo, ted snad v kazdym vetsim knihkupectvi, par ukazek na pokerman.cz
    Just because we can't really get over the dark parts, doesn't mean we can't get to the good ones. Sometimes, the brightest light comes from the darkest places.

Cetl/cte nekdo neco od Smila, prip. co byste doporucili (cim zacit) ?

kniha o cislech - peter j. bentley
    Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět - Peter J. Bentley | Databáze knih

"....Cisla kolem nas svisti jako vlocky ve snehove bouri, at jsme kdekoliv na planete. Plujeme po rekach cisel. Cisla poslouchame ve sluchatkach. Promenujici se cisla nosime na zapesti.
    Zijeme v cislech, rozmlouvame v cislech a sledujeme cisla pro zabavu. Cisla vladnou nasim zivotum, budi nas, rikaji nam, kam mame jit, jak se tam dostat a kdy odejit. Cisla jsou soudci vseho, posuzujicimi a srovnavajicimi s naprostou autoritou a nestrannosti. Avsak cisla take lzou. Mohou znamenat cokoliv krome pravdy.
    Cisla nam mohou zachranit zivot a zaroven nas laska k nespravnym druhum cisel muze znicit. Cisla mohou byt nasimi prateli, nasimi zachrannymi lany a nasimi stastnymy kouzly. Cisla nas mohou take zabit. Jsi ztvoreny z cisel, ctenari. Ja take......."

nevim co bych mel napsat, proste kniha o cislech, inspirativni a zajimava, nejen pro sazkare.....
    "A: Opravdu mě tady zbavíte závislosti na hazardu?
    B: To se vsaďte."

Komenský - Labyrint světa a ráj srdce

Tahle kniha na mě působí jako balzám na duší. Je to stručné a výstižné a neláme si hlavu s nepodstatnými věcmi.

Je to o hledání value v životě. „Dali mi na nos brýle, skrze které jsem viděl všechno úplně jinak...čočky byly vytvořeny ze skla Domněnky, a obroučky, do nichž byly zasazeny, byly ze slonoviny jménem Zvyk.“
    Domněnky zahrnují přesvědčení, že mám dobrý úsudek, že se něco domnívám správně a zvyk znamená hlavně vzorce myšlení a chování, které jsou pohodlné (např. souhlasit s okolím). Mít tyto dva elementy podchycené znamená možnost odfiltrovat value.
    Spoiler je hned na začátku v první kapitole, že value najde ve svém srdci, ale to není až tak podstatné, protože komu by to bylo prakticky užitečné? V životě se hledá value zkoumáním toho, co value nemá. A o tom jsou ty další kapitoly.

Abych rozebral proč je kniha dobrá: Hovoří stylem, na který nejsme zvyklí. Nerespektuje, že existuje více pravd a pluralita názorů. Komenského nezajímá, že máte nárok na vlastní chyby, protože je to lidské, jak je moderní si myslet ani to, že máte právo si užívat a hýřit. V tomto může působit až protispolečensky a nezdvořile upřímně. Ale tím líp. Z knihy uvidíte, jak moc je moderní způsob myšlení jiný a v mnoha věcech neefektivní. Komenský dává zcela jasně najevo, co jsou základní hodnoty a že pravda je jen jedna. Value má je podle něj vše, co není marnost. To je ta základní životní filozofie, která už nemůže být jednoduššeji podaná. Labyrint není žádné težké filozofické čtivo. Veřím že to dokáže vstřebat i někdo, kdo má zničenou koncentraci z neužitečného multitaskingu na sociálních sítích.

Je ohromný rozdíl v tom, co se dnes považuje za normální a jak vypadá takový správně morální hodnotový systém. Tenhle rozdíl se dá právě s touhle knihou zažít, toto nechci nějak víc rozebírat - tak snad jen, že dnes si nemůžete pomalu otevřít ani slovník na internetu, bez toho, aby na vás vykoukly polonahé báby. Slovo sex se myslím v knize nenachází, a ta je vůbec sporá v nějakých tělesnostech. Souhrně se tyto věci nazývají tělesné rozkoše a jsou zmíněny jen okrajove v popisovaných lidských činnostech.

V životě si totiž nestačí nějakou pravdu nebo hodnotu jen uvědomit (I když je to zásadní krok), ale je třeba opakovaně v průběhu času dokazovat její přijetí jinak může zmizet. Není to tedy jako v rpgečku kdy mi blikne nový level nebo achievment a tím pádem už ho mám navždycky. V životě je to asi tak jako když byste odešli na několik dní od počítače a ten level by vám kvůli tomu zmizel. Museli byste ho pak opakovat. Je to asi tak, že když se věnujete intenzivně práci, pak se vrátite domu a zjitíte, že máte na dvorku plevel. Mezitím to však nebylo podstatné, vůbec jste o tom nepřemýšleli a parkovat jste tam mohli a můžete pořád – ale je to signál nějakého děje. Stejné je to s morálními hodnotami a Komenský v tomto ohledu působí jako takový odplevelovač. Stačí si ho občas připomenout. Nečetl jsem toto dílo poprvé a naposled jsem zjistil, že jsem zase bojoval s nějakými starými démony.
    Člověk tu není od toho aby si užíval a život nemá být snadný. Když si toto uvědomíte, váš čas začne mít větší hodnotu než peníze. A to bez ohledu na to, kolik vyděláváte.

Mezitím to však nebylo podstatné, vůbec jste o tom nepřemýšleli a parkovat jste tam mohli a můžete pořád – ale je to signál nějakého děje.
    nepochopil jsem tuhle vetu jen..
    Gambling feels like endless ejaculation

Citace Původně odeslal Orbital Zobrazit příspěvek
    nepochopil jsem tuhle vetu jen..
    tim myslím, že to nebylo podstatné pro toho konkrétního člověka ze subjektivního hlediska, abych to upřesnil. Koncentruje svoji pozornost někam přičemž věci kolem částečně vypustí + že to trvá dlouho než se nějaký rozklad hmotně projeví (trvá dlouho než na zarostlém dvorku začnou hnízdit ropuchy)
    Člověk tu není od toho aby si užíval a život nemá být snadný. Když si toto uvědomíte, váš čas začne mít větší hodnotu než peníze. A to bez ohledu na to, kolik vyděláváte.

S úsměvem mudrce si vlastní kapsu plnit, dát ruku na srdce a jako had se vlnit, rozmlouvat o právu a bezprávím se živit, nadávat na slávu a pro slávu se křivit.
    Nemíti skrupulí, když o náš prospěch běží, mít na rtech vyznání a pod jazykem hada, být silným po vůli a říkat, že nám leží na srdci poznání, a bát se říci zrada!

To je ten Slovenskej Kaluza co napraskal svy zakazniky?
    Gambling feels like endless ejaculation

Just because we can't really get over the dark parts, doesn't mean we can't get to the good ones. Sometimes, the brightest light comes from the darkest places.

Pravidla přispívání