Amarounus bingo! Sebral jsi mi myšlenku.
Dnešní svět je neuvěřitelně propojený a vzájemně závislý. Z toho mi vychází, že nejméně případný finanční otřes postihne toho, kdo je relativně na okolí nezávislý. Peníze se možná i více navrátí svému primárnímu účelu, tj. zprostředkovatel směny. V mezin. obchodě je to zjednodušeně výměna výrobků za suroviny. Přičemž za primární faktory pro přežití považuji zeměd. produkci, pak suroviny, to ostatní je nadstavba. Při nedostatku prvních 2 je stát vydíratelný a nemůže dělat svojí vlastní politiku. K surovinám se samozřejmě můžeš dostat, aniž by ses místních ptal, pokud máš třeba vojenskou převahu. A tady mi vychází, že snad jediný takový stát je dnes Rusko. Pár států se možná přibližuje, ale asi žádný nemá bonus jako Rusko. Pokud vím, zbylo jim ještě pár vojenských hraček, kvůli kterým s ním sotva kdo půjde do válečného konfliktu.








Odpověď s citací