"Provozovatelé loterií, kurzových sázek, ale i kasin, heren nebo stíracích losů mají od příštího roku odvést státu 20 procent z rozdílu mezi přijatými sázkami a vyplacenými výhrami."
no, a to je prave ten problem s nazvoslovim. dan z obratu (tak jak je chapana ve francii nebo nemecku) je dan z kazdeho vsazeneho eura, to znamena, ze pokud vsadim 10ecek a nemecka navrhovana dan je 16.67 pct, pak sazkovka okamzite - bez ohledu jestli vyhraju nebo prohraju - odvadi 1.67 eura statu, coz musi promitnout do kursu. pokud je to tak, jak pise aha, respektive fortuna, tak by to snad melo nejakou hlavu a patu.







Odpověď s citací