Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Téma: Konto v záporných číslech

 1. #1
  už nemám přítelkyni...
  Založen
  22.11.2006
  Příspěvky
  380

  Konto v záporných číslech

  Nebyl bych to já aby se mi zase něco nepovedlo - u jedné z českejch sázkovek se mi podařilo dostat konto do mínusu - sázkovka dvakrát vyhodnotila sázku jako OK výherní, pak jsem konto sjel nanulu a pak si toho všimla a jsem na mínus pár drobných. Nejedná se o nic dramatickýho, ale zase nevidim důvod jim to vracet. Proto se ptám zkušenějších jak by se zachovali?

 2. #2
  Moderator Avatar uživatele karas45
  Založen
  15.02.2008
  Příspěvky
  890

  Re: Konto v záporných číslech

  "nevidim důvod jim to vracet"

  Já ti trochu nerozumím, pokud chceš u nich dál sázet, tak konto doplň a nic neřeš.

 3. #3
  Administrator Avatar uživatele Orbital
  Založen
  08.05.2006
  Bydliště
  Amerika
  Příspěvky
  14 856

  Re: Konto v záporných číslech

  Gambling feels like endless ejaculation

 4. #4
  homepage: Neteller
  Založen
  28.11.2008
  Bydliště
  South Lake Tahoe
  Příspěvky
  194

  Re: Konto v záporných číslech

  Citace Původně odeslal Orbital
  http://chat.kolemdvou.cz/viewtopic.php?t=16563
  Myslím, že jde o dvě naprosto odlišné situace. Podstatou případu, který se diskutoval na K2, je, že ze strany Unibetu bylo dotyčnému poukázána částka, jenž chtěl vybrat, nikoliv jednou, ale omylem třikrát. Nešlo však o pohyby na hráčském kontě, ale o transakci na bankovním účtu. V takovém případě se domnívám, že poškozená strana má možnost peněžní prostředky vymáhat soudní cestou. A nic na tom nemění fakt, že jde o zahraniční sázkovou kancelář, protože ten účet je v ČR zřízen legálně.

 5. #5
  Administrator Avatar uživatele Orbital
  Založen
  08.05.2006
  Bydliště
  Amerika
  Příspěvky
  14 856

  Re: Konto v záporných číslech

  ja v tom tedy ten rozdil nevidim de jure je oboje nezakonne obohaceni. to, ze jednou jde navic do plusu a podruhy je vic v minusu, v tm rozdil nevidim. Podle smlouvy ma byt clovek zaplacen jedenkrat, stejne jako sazka ma byt vyhodnocena tak jak dopadl zapas.

  jedinej rozdil vidim v tom, ze v pripade K2 ta castka jde (patrne) pres ceske banky a Unibet, nez aby trval na nejake marginalni vyplate a upozornoval CNB a dost mozna i MF na to, ze jim tu sazkovky uz leta bez problemu a drze pouzivaji tuzemske bankovni ucty (o cemz jsem presvedcen, ze panaci tusi prd), vsechno necha byt. Ucet sazkovky je sice zrizen legalne, ne tak jeji podnikani z hlediska ceskych uradu. Unibet rozhodne nechce byt testovaci panak toho, co komu na MF preletne pres nos. Podle me je ted takova dlouhodoba rovnovaha. Sazkovky jsou nelegalni, ale sazet se na nich bez problemu da. MF vi, ze s EU vse prohraje a zadna sazkovka nechce byt ta, ktera bude prvni na rane, aby kratko a stredne dobe to cele odnesla.

  ale pokud nesouhlasite, tak proste jen pribuzny thread

  v pripade ceskych sazkovek bych nenavrhnul tu castku vracet pochopitelne, alespon ne z duvodu jejich slusnosti
  Gambling feels like endless ejaculation

 6. #6
  gambler
  Založen
  06.01.2008
  Příspěvky
  721

  Re: Konto v záporných číslech

  Citace Původně odeslal Orbital
  jedinej rozdil vidim v tom, ze v pripade K2 ta castka jde (patrne) pres ceske banky a Unibet
  Jen doplním: Unibet (a mnoho dalších SK) využívá služby firmy Eathport, Ltc - uživatel SK vkládá peníze na legální účet Eathportu u české banky (Earthport má účty u ČSOB a ČS) a ten tu platbu zprostředkuje určeným SK. Stejné je to i s výplatou na bankovní účet, opět přichází od Earthport, Plc

 7. #7
  gambler Avatar uživatele kanafásek
  Založen
  16.08.2007
  Příspěvky
  566

  Re: Konto v záporných číslech

  Vzhledem k tomu že jsi vlastně sázek za oeníze které jsi neměl, tak by se to dalo také brát jako neplatná sázka.
  S úsměvem mudrce si vlastní kapsu plnit, dát ruku na srdce a jako had se vlnit, rozmlouvat o právu a bezprávím se živit, nadávat na slávu a pro slávu se křivit.
  Nemíti skrupulí, když o náš prospěch běží, mít na rtech vyznání a pod jazykem hada, být silným po vůli a říkat, že nám leží na srdci poznání, a bát se říci zrada!

 8. #8
  Moderator Avatar uživatele karas45
  Založen
  15.02.2008
  Příspěvky
  890

  Re: Konto v záporných číslech

  tak jsem vám sem dal celou právní upravu:
  BEZDŮVODNÉ OBOHACENÍ
  Právní úprava a její změny

  Bezdůvodné obohacení je podle občanského zákoníku jedním z důvodů vzniku závazků. K předpokladům vzniku daných závazků patří obohacení určitého subjektu a tomu odpovídající újma subjektu druhého a dále bezdůvodnost takovéhoto obohacení. Obohacení je pojmovým znakem a základním předpokladem vzniku tohoto závazku. O obohacení lze mluvit tehdy, když obohacený získal určitý majetkový prospěch, který má majetkovou hodnotu a projeví se v jeho majetkové sféře. Půjde především o případy, kdy obohacení spočívá ve zvětšení aktiv obohaceného. O obohacení lze však mluvit i tehdy, když v majetkové sféře obohaceného nedošlo ke snížení pasiv, ačkoliv se tak po právu mělo stát (tzv. obohacení nepřímé). K obohacení jednoho subjektu musí dojít na úkor subjektu druhého, tedy to, co představuje obohacení jedné strany, je současně újmou strany druhé. Obohacení může být představováno peněžitým či věcným plněním (Plnění peněžité, nepeněžité) nebo výkony provedenými pro obohaceného, ale může jít také např. o prospěch získaný užíváním cizí věci. Kdy je obohacení bezdůvodné a zakládá povinnost k jeho vydání, stanoví občanský zákoník v ustanoveních § 451 a § 454. Jde o případy, kdy je určitý prospěch získán:
  1. plněním bez právního důvodu,
  2. plněním z neplatného právního úkonu,
  3. plněním z právního důvodu, který odpadl,
  4. z nepoctivých zdrojů,
  5. tím, za nějž bylo plněno, co po právu měl plnit sám (Plnění za jiného).

  Podle výslovného ustanovení zákona (§ 455 obč. zák.) se za bezdůvodné obohacení nepovažuje přijetí promlčeného dluhu nebo plnění ze hry či sázky uzavřené mezi fyzickými osobami a vrácení peněz do hry nebo sázky půjčených. V daných případech se totiž plnění opírá o povinnost plnit, byť pouze v podobě tzv. naturální obligace. Za bezdůvodné obohacení se nepovažuje též plnění dluhu neplatného jen pro nedostatek formy. To však neznamená zhojení neplatnosti právního důvodu, který daný závazek založil; jde pouze o uznání platnosti poskytnutého plnění.

  K získání bezdůvodného obohacení může dojít z různých příčin. Může jít o protiprávní úkon obohaceného (např. prospěch z nepoctivých zdrojů, plnění z neplatného právního úkonu), ale i o událost (např. naplavení dřeva na cizí pozemek v důsledku povodně). Událost může být důvodem vzniku bezdůvodného obohacení i nepřímo, a to tehdy, stane-li se v důsledku události plnění jedné strany nemožným, a druhá strana již své plnila. Zde však nedochází k získání bezdůvodného obohacení již přímo v důsledku události, ale až v důsledku odpadnutí právního důvodu (zániku závazku pro nemožnost plnění). K získání bezdůvodného obohacení může dojít i v důsledku chování, které právo dovoluje, aprobuje. Tak je tomu např. tehdy, když jedna ze stran odstoupí od smlouvy, a kdy tímto projevem vůle dochází k odpadnutí právního důvodu plnění. Příčinou obohacení může být i chování subjektu, na jehož úkor bylo získáno (plnění nedluhu, plnění nepravému věřiteli).

  Základním právním následkem získání bezdůvodného obohacení je vznik povinnosti toto obohacení vydat. Tato povinnost je vybudována na principu naturální restituce, tj. je zde povinnost vydat to, co bylo získáno. Není-li to dobře možné, zejména proto, že obohacení záleželo ve výkonech, musí být poskytnuta peněžitá náhrada. Pro rozsah povinnosti k vydání bezdůvodného obohacení je rozhodující okamžik, kdy k jeho získání došlo. Povinný má při vydání bezdůvodného obohacení nárok na náhradu nutných nákladů, které vynaložil na věc tvořící předmět bezdůvodného obohacení. Nebyl-li ten, kdo bezdůvodné obohacení získal v dobré víře, je povinen vydat i užitky z něho.

  Ustanovení občanského zákoníku o bezdůvodném obohacení se použijí i na vztahy upravené jinak zákoníkem obchodním. Zákoník práce obsahuje vlastní úpravu bezdůvodného obohacení.
  • § 451 an. obč. zák.
  • § 243 odst. 1 až 3 a § 263 odst. 1 zákoníku práce.

 9. #9
  už nemám přítelkyni...
  Založen
  22.11.2006
  Příspěvky
  380

  Re: Konto v záporných číslech

  Karasi dik, ale moc mi to nepomohlo))..pravnik nejsem

  No asi to zatim necham byt, nikdo mi z dane sazkovky nevolal ani nepsal takze netusim co zamysleji. Spatny svedomi z toho fakt mit nebudu

 10. #10
  NEK
  NEK je offline
  už nemám přítelkyni... Avatar uživatele NEK
  Založen
  20.11.2006
  Příspěvky
  211

  Re: Konto v záporných číslech

  Rozhodující je suma, o kolik jde peněz - viz. výše uvedené bezdůvodné obohacení. "Záporné konto" existovalo a existovat bude. Se vstupem českých SK na net pravděpodobnost chyby (výplata 2x, špatně vyhodnocená sázka apod.) mnohonásoně vzrostla. Už v pionýrských dobách telefonického sázení se vše řešilo následným dobitím konta, účet se vyrovnal a hotovo. Protesty ze strany hráče byly k ničemu. V případě špatně vyhodnocené sázky byli a jsou ve výhodě ti, kteří vsadili v kamenné "u vokýnka" a stihli vybrat. Telekonťáci (a dnes i onlajňáci) utřeli nos. Měli a stále mají 2 možnosti, už nikdy nedobýt účet a těšit se z lehce nabytých peněz (a podle výše sumy čekat, nebo nečekat na reakci sázkové kanceláře), nebo vyrovnat účet a pokračovat v "boji" s bookmakerama.

 11. #11
  už nemám přítelkyni...
  Založen
  22.11.2006
  Příspěvky
  380

  Re: Konto v záporných číslech

  Uvidim, asi to vrátim...jde zhruba o 10 tKč...

Podobná témata

 1. Dotaz - vklad na i-konto
  By rulaf in forum Fortuna
  Odpovědí: 2
  Poslední příspěvek: 16.06.2011, 16:54

Pravidla přispívání

 • Nemůžete zakládat nová témata
 • Nemůžete zasílat odpovědi
 • Nemůžete přikládat přílohy
 • Nemůžete upravovat své příspěvky
 •  
Co se děje jinde - chcete sem taky RSS ?
-_-
19.02. 11:55 Aktuálne bugy hračky - (chrtba.com)
12.02. 12:41 Jukebox - (chrtba.com)
10.02. 15:45 BetFair zažádá v ČR o licenci? - (chrtba.com)
04.02. 04:48 Na jakém levelu v obchodování se nacházíte? - (chrtba.com)
23.01. 05:59 Software na trading - (chrtba.com)
05.01. 17:13 over strategie s 97% úspěšnosti. - (chrtba.com)
31.12. 14:36 Trading, cas a profit - (chrtba.com)
29.12. 19:14 Výběr z betfairu - (chrtba.com)
24.12. 08:48 Skrill MasterCard - (chrtba.com)
23.12. 21:35 jaká je to pravděpodobnost? - (chrtba.com)
23.12. 19:39 nefunguju zvuky v Hracke - (chrtba.com)
21.12. 23:07 Geeks Toy - (chrtba.com)
17.12. 00:35 Šipky - (chrtba.com)
09.12. 11:45 Blokovanie webov - (chrtba.com)
02.12. 20:42 Scalping koňských dostihů - (chrtba.com)
30.11. 18:03 money management pri futbal tradingu - (chrtba.com)
22.11. 19:23 Filmbox - (chrtba.com)
18.11. 08:14 Výpadky Betfair API - (chrtba.com)
02.11. 08:50 Ako von z tohto zacarovaneho kruhu :) - (chrtba.com)
09.09. 20:19 "Program AGT Pro.exe přestal pracovat." - (chrtba.com)
05.09. 18:16 Automatické podání sázek - (chrtba.com)
01.09. 10:06 Betfair problém s přihlášením - (chrtba.com)
01.09. 09:49 z 1000€ milionářem - (chrtba.com)
29.08. 14:16 Courtsiding...?Je to vobec mozne/rentabilne? - (chrtba.com)
20.08. 21:29 bookmaker - (chrtba.com)
10.08. 11:51 Loterijní zákon (opět) - (chrtba.com)
01.08. 11:25 VIDEOBOX - (chrtba.com)
29.07. 19:48 Windows 10 - (chrtba.com)
26.07. 05:32 Datová úložiště (Torrents) - (chrtba.com)
18.07. 13:14 Diskuse k článku_Potřebujete velký bank, abyste uspěli na Betfair? - (chrtba.com)